Koło turystyczne „Wędrowniczek”

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „WĘDROWNICZEK” działa nieprzerwanie od od 30 lat i zostało uhonorowane „Złotą Honorową Odznaką PTTK„, zaś w roku 2007 i 2008 zajęło I miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Najlepszy Młodzieżowy Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK”. Koło, pod opieką Artura Ciempy i Grzegorza Jaroniego organizuje wycieczki, rajdy, bierze udział w konkursach z wielkimi sukcesami, do których należy zaliczyć między innymi III miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, kilkakrotnie udział w finale tegoż konkursu, zwycięstwa w konkursach piosenki turystycznej czy olimpiadzie krajoznawczej. Współpracując z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych umożliwia uczniom  zdobywanie kwalifikacji wychowawców wypoczynku, kursy przewodnickie, zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej.

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne (SKKT) Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego (PTTK) istnieje od 1989 roku. Od początku opiekunem koła jest Artur Ciempa, nasz nauczyciel, a zarazem przewodnik turystyczny oraz wiceprezes Oddziału PTTK „Ziemi Wałbrzyskiej”. W roku 2008 koło wygrało Ogólnopolski Konkurs „Na Najlepszy Klub Turystyczno-Krajoznawczy”. Zaś rok później otrzymało Srebrną Odznakę Honorową PTTK. Uczniowie osiągali znaczące sukcesy, m.in.: III miejsce w finale Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Golubiu-Dobrzyniu, dwukrotnie I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiej Olimpiady Krajoznawczej, kilkanaście razy I miejsce w powiatowym konkursie „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Obecnie koło liczy 12 uczniów, którzy uczestniczą w wycieczkach, rajdach turystycznych i konkursach o tematyce krajoznawczej oraz piosenki turystycznej.

            „Wędrowniczki” zapraszają na wycieczki i konkursy:

  • Październik- Konkurs Krasomówczy
  • Październik- Konkurs Na Najlepszy Klub Krajoznawczo-Turystyczny
  • Listopad- Rajd Jesienny
  • Listopad- Konkurs „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”
  • Marzec- Wiosenny Rajd Edukacyjny
  • Kwiecień- Rajd Walończyków
  • Kwiecień- Olimpiada Krajoznawcza
  • Maj- Zlot Szlakiem Zamków Piastowskich
  • Czerwiec- Turniej Pierwszej Pomocy

Spotkania odbywają się przed konkursami lub wycieczkami.  Chętnych do udziału w kółku serdecznie zapraszamy. Zapisy u prof. Artura Ciempy.