Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole – #Codeweek2023!

Za oknem środek jesieni a to znaczy, że najwyższy czas na #Codeweek!

Tradycyjnie już od kilku lat młodzież naszej szkoły włącza się w Europejski Tydzień Kodowania, którego celem jest popularyzacja nauki programowania, poprzez zaangażowanie szerokiego grona osób w działania związane z kodowaniem i obliczeniami. CodeWeek jest społeczną inicjatywą, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Tradycyjnie już koordynatorem akcji w naszej szkole jest prof. Bożena Matusik, która w tym roku do udziału w wydarzeniu zaprosiła zarówno młodzież kontynuującą, jak i dopiero zaczynającą swoją przygodę z programowaniem.  

Tegoroczne aktywności naszych uczniów to: nauka o komputerach bez komputerów, w czasie której młodzież utrwalała wiadomości z zakresu algorytmów przeszukiwania liniowego i binarnego, a więc „Bitwa morska – unplugged”. Druga aktywność to: „Kodowanie z artystą” czyli tworzenie obrazów złożonych z figur geometrycznych.  W aktywnościach tych wzięła udział młodzież klas: 4 toś, 4 toś/s, 2a art./s, 3 art./s, 2b ti/s, 1 ti/s, 3 tur./s.

Oba wydarzenia zostały zarejestrowane i umieszczone na europejskiej mapie  https://codeweek.eu/events, zaś organizator wydarzania oraz jego uczestnicy, w podziękowaniu za szerzenie idei kodowania otrzymali stosowne certyfikaty.

[tekst: Bożena Matusik]