Podsumowanie konkursu plastycznego „Cztery pory roku”.

                          26 marca 2026 roku w Szkolnej Galerii na Poddaszu odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku”.

                           Wernisaż zgromadził uczniów i nauczycieli, a swoją obecnością wydarzenie uświetniła pani wicedyrektor Bożena Matusik, podkreślając znaczenie inicjatyw artystycznych w życiu naszej szkoły.

Konkurs miał na celu rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz umiejętności wyrażania emocji poprzez sztukę, a motyw „Czterech pór roku” stał się inspiracją do wielu różnorodnych i ciekawych interpretacji.

Organizatorką konkursu była pani B. Wilczewska – nauczycielka edukacji plastycznej i historii sztuki, która z pasją zachęca młodzież do rozwijania talentów, kreatywnego myślenia i przedstawiania swoich indywidualnych form twórczosci plastycznej.

                         Na konkurs wpłynęło wiele prac, które wyróżniały się zarówno pod względem techniki, jak i pomysłowości. Uczniowie zaprezentowali  realistyczne ujęcia natury, jak i bardziej symboliczne oraz fantazyjne wizje. Wysoki poziom prac sprawił, że jury miało trudne zadanie – ostatecznie przyznano 5 nagród oraz 11 wyróżnień z klasy 4 LO art otrzymały: Piotrowska Liwia, Ziebeker Maja, Skubij Wiktoria, Marek Patrycja,  z klasy 3 LO art:Vanessa Drążkowiak, Biórka Oktawia, Szymańska Zuzia,  z klasy 2 LO art/t:Oliwia Buba, Maja Górska, z klasy 1 LO tur/sp:Amelia Eksterowicz z klasy 1 LO inf/sp:  Kamil Śmiogowski.

                        Nagrody równorzędne otrzymały: Kozłowiecka Zuzanna, Stawicka Martyna, Górska Hanna, Dawidziak Jessica, Victoria Kuboszek.

 Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom, złożono serdeczne gratulacje za talent, zaangażowanie i wrażliwość artystyczną.

                      Wydarzenie było nie tylko podsumowaniem konkursu, ale także okazją do wspólnego obcowania ze sztuką i podziwiania twórczości uczniów.

Na zakończenie  podziękowano organizatorce oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wystawy.

                         Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli wraz z uczniami do odwiedzenia naszej Szkolnej Galerii na Poddaszu i obejrzenia ciekawych, inspirujących prac naszych uzdolnionych uczniów.