rocznica odzyskania Niepodległości – tak uczciliśmy Bohaterów walczących o wolną Polskę

Obchody 105. Rocznicy odzyskania Niepodległości rozłożone były w naszej szkole na dwa dni. Już 10 listopada młodzież wraz ze swoimi opiekunami: Iwoną Sałamaj, Małgorzatą Owczarczak i Rafałem Sadownikiem przygotowali piękny i wartościowy program pod względem treściowym i artystycznym, który poświęcony był drodze do Niepodległości. W pięknie, tematycznie przystrojonej Sali zgromadzonych przywitali konferansjerzy, którzy przedstawiali dzieje polskich przedsięwzięć zmierzających do odzyskania wolnej Polski. Narracja przeplatana była piosenkami patriotycznymi śpiewanymi przez coraz liczniejszy skład chóru szkolnego. Całość wypadła fantastycznie, godnie, patriotycznie. Pani dyrektor podziękowała młodzieży i ich opiekunom za kolejny udany program, zwróciła też uwagę na coraz wyższy poziom artystyczny występującej młodzieży.
O godzinie 11.11. tego samego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
W dniu 11 listopada 2023r. delegacja naszej szkoły pod opieką dyrektor Iwony Czech i opiekuna szkolnego pocztu sztandarowego Rafała Sadownika wzięła udział w uroczystej mszy w intencji 105. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Po mszy, która odbyła się w szczawieńskim kościele delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Bohaterów walczących o wolną Polskę.
Tego samego dnia, po mszy i składaniu kwiatów na placu kościelnym, delegacja szkoły zapaliła znicz pod pomnikiem ułanów Legii Polsko-Włoskiej oddając hołd pamięci ułanom walczącym w zwycięskiej bitwie z Prusakami na Czerwonym Wzgórzu 15 maja 1807 roku.
For. Stefan Okoniewski