Świętowaliśmy razem Europejski Dzień Języków Obcych

Świętowaliśmy razem Europejski Dzień Języków Obcych

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią i długotrwałymi przygotowaniami świętowaliśmy w czwartkowy wrześniowy dzień (26.09.2019) Europejski Dzień Języków Obcych. Obchody rozłożone były na kilka godzin, ale też i przygotowano wiele atrakcji, przede wszystkim jednak największy nacisk położono na edukację. Barwny i ciekawy dzień poświęcony językom obcym przygotowany był przez nauczycieli uczących w naszej szkole tych przedmiotów. Językowcy zadbali o to, aby poprzez naukę, ale też i zabawę przybliżyć młodzieży słownictwo i kulturę Francji a także krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Leit motivem święta języków obcych była Irlandia. Nie bez powodu, bowiem nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym programie PO WER, dzięki któremu uczniowie klas technikum ochrony środowiska i spedycyjnego odbędą staże zawodowe i już w listopadzie wyjadą właśnie w Irlandii, dlatego do quizu wiedzy o tym kraju przystąpili uczniowie 2 i 3 klasy TOŚ i TS. Jest w tym głębszy sens, bo uczniowie, wyjeżdżając za granicę w celach zawodowych i edukacyjnych powinni zdobyć wcześniej jak największą wiedzę o celu swojej podróży. W trakcie trwania Dnia Języków Obcych można było sprawdzić swoją wiedzę o Francji, Anglii, Niemczech, a pytania dla uczniów umieszczone były w kopertach zawieszonych na drzwiach kilku gabinetów. Wcześniej ogłoszono, że podczas EDJO ze względu na szczególne miejsce Irlandii w tym dniu, będzie przeprowadzony konkurs na najbardziej „zieloną” klasę, a ta, która zwycięży, będzie mogła wybrać dla siebie najdogodniejszy dzień bez pytania. Odzew był szeroki i nawet nauczyciele, chcąc włączyć się do świętowania, mieli na sobie zielone ubrania lub akcenty w tej barwie. Cała szkoła została udekorowana wykonanymi przez poszczególne klasy plakatami na temat poszczególnych europejskich krajów. Na plakatach znalazły się nie tylko podstawowe informacje, ale też i ciekawostki dotyczące kultury, nauki i walorów turystycznych tych państw.

Podsumowując cały „językowy” dzień można stwierdzić, że był on niezwykle udany – w całej szkole było żywo, kolorowo, gwarnie i wesoło. I jeśli do tego w łatwy i przystępny sposób podawana była wiedza związana z językami obcymi, to cel świętowania został osiągnięty!

Ogromne podziękowania za kreatywność, pomysły i umiejętność „porwania” młodzieży do działania należą się naszym językowcom: Małgorzacie Łukasiak-Ziębie, Magdalenie Sosnowskiej-Mielczarek oraz Jowicie Machaj współtworzącym w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych A.D. 2019. Naturalnie wielkie podziękowania należą się również naszej wspaniałej młodzieży, która pomagała przygotować i realizowała Dzień Języków Obcych.

SONY DSC
SONY DSC
Zaproszenie
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC