Konkursy

Konkursy

 

Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych

 

Konkurs Lwiątko              Lwiątko – to nazwa Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego, którego pomysł narodził się na Ukrainie, we Lwowie. Reguły i zasady konkursu są podobne do popularnego matematycznego „Kangura”. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

• klasy I liceum i technikum
• klasy II liceum i technikum
• klasy III liceum, klasy III i IV technikum

Wszyscy uczniowie pragnący zmierzyć się z „Lwiątkiem”, proszeni są o zgłoszenie się do dnia 20 stycznia do prof. Bożeny Matusik. Wszelkie dodatkowe informacje oraz przykładowe zadania konkursowe są dostępne na stronie internetowej: http://lwiatko.org

 

Konkurs Krasomówczy

 

                Uczniowie „Ceramika” od jedenastu lat uczestniczą w Konkursie Krasomówczym, organizowanym przez Oddział PTTK „Ziemi Wałbrzyskiej”. Sześciokrotnie zostaliśmy laureatami tego konkursu na poziomie wojewódzkim i uczestniczyliśmy w finale ogólnopolskim na zamku w Golubiu-Dobrzyniu, zdobywając III miejsce w Polsce i wyróżnienie. Eliminacje powiatowe odbywają się we wrześniu, wojewódzkie –  w październiku, finał zaś ma miejsce w połowie listopada w Golubiu-Dobrzyniu koło Torunia. Opiekę nad konkursem w szkole sprawuje prof. Artur Ciempa.

 

Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim

            Nasza szkoła od kilku lat organizuje cyklicznie Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wałbrzyskiego. Konkurs odbywa się w marcu. Przedmiotem zmagań uczestników jest test krajoznawczy dotyczący regionu oraz popis krasomówczy na temat swojej „małej ojczyzny”. Organizatorem przedsięwzięcia jest nauczyciel a zarazem przewodnik sudecki prof. Artur Ciempa.