„Nowe Oblicze Spedytora”

 Od marca 2018 roku uczniowie obecnych klas III i IV Technikum Spedycyjnego, członkowie Koła Nowe Oblicze Spedytora działającego w naszym Zespole Szkół, współpracowali ze studentami  Wydziału Mechaniki Politechniki Wrocławskiej.

Celem naszych  spotkań było opracowanie projektu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów w Wałbrzychu. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem pracowali nad wyborem miejsca, gdzie można zlokalizować stacje rowerowe. W tym celu wraz z kolegami z Politechniki stworzyliśmy ankietę ( którą umieszczono na stronach internetowych), by poznać propozycje mieszkańców.

CZYM JEST TAKA WYPOŻYCZALNIA?

System wypożyczalni rowerów miejskich umożliwia wypożyczenie roweru w jednej stacji i oddanie go w innej. Większość wypożyczalni tego typu umożliwia darmowe korzystanie z rowerów nawet do 20 minut. Udostępnienie roweru odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej.

Na kolejne spotkanie we Wrocławiu jechaliśmy z gotowymi analizami oczekując pomocy w kwestii optymalnego rozmieszczenia stacji.

Pochwalić się też możemy pracą nad działaniami dotyczącymi samego Wrocławia. Pomagaliśmy studentom Politechniki Wrocławskiej w pracach nad umiejscowieniem przyszłych miejsc Parkuj i Jedź  w stolicy Dolnego Śląska. Może za kilka lat sami będziemy z nich korzystać?

Liczymy na dalszą współpracę, wiedząc już, że dzięki takim zajęciom, poszerzającym naszą  wiedzę zdobytą podczas lekcji, możemy rozwijać nasze zainteresowania.

 

 

Uczestnicy koła „Nowe Oblicze Spedytora” serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniach, które odbywają się raz w tygodniu.

Celem spotkań jest poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko rozumianej spedycji, wykraczającej poza podstawę programową realizowaną na zajęciach lekcyjnych.